VALİ BARUŞ MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI

Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Belediye Nikah Sarayında düzenlenen iftar yemeği programına katıldı.

 

İftar programına, Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, İl Jandarma komutanı J. Alb. Necmi İnce,  Cem Vakfı Malatya Şubesi Başkanı Eşref Doğan, Hacı Bektaşi Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli ile kanaat önderleri katıldı.

Hacı Bektaşi Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli’nin duasıyla başlayan iftar programı, Cem Vakfı Malatya Şubesi Başkanı Eşref Doğan tarafından yapılan birlik, beraberlik mesajları ve akabinde Muharrem ayı ve Kerbela hadisesinin anlatıldığı konuşmayla devam etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise yapmış olduğu konuşmada; “ Kerbela hadisesi İslam Tarihinde derin izler bırakan bir hadisedir. Birliğimizi bozmak isteyenlere izin vermeyeceğiz, onlara müsamaha göstermeyeceğiz. Muharrem ayının tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Soframızı şenlendirerek bizlerin gönlünü hoş ettiğiniz için sizlere minnettarız diyerek sözlerine başlayan Vali Aydın Baruş, konuşmasına Muharrem ayının önemine değinerek “Bu ay münasebetiyle bizlerinde yüreği sizlerle birlikte titriyor, acı duyuyor. Biz millet olarak bu günlere geldiysek ve birbirimize kardeşçe bakabiliyorsak bunu ehlibeyt sevgisine borçluyuz. Alevi Bektaşi geleneğinin en önem verdiği unsur olarak insan sevgisi gelmektedir” dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.