YAZIHAN İLÇESİ KÖMÜŞHAN MAHALLESİNDE YAPILAN YATIRIMLARI İNCELEDİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Yazıhan ilçesine yapılan alt ve üst yapı çalışmalarını inceleyerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya merkez ve ilçelerinde yaptığı alt ve üst yapı yatırım çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Yazıhan ilçesini ziyaret eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Kömüşhan Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldiler.

Büyükşehir Belediyesinin yatırımları kapsamında Yazıhan ilçesi Kömüşhan mahallesinde 17 km’lik yol yenileme ve asfalt çalışmasıyla birlikte 28 km’lik içme suyu hattı çalışması yapıldı.

Mahallelerine yapılan yatırımlardan dolayı memnun olduklarını söyleyen Kömüşhan Mahalle Muhtarı Kaya Çıblak, “Yazıhan’a kadar, merkeze kadar giden yolumuz asfalt değildi. Başkanımızın sayesinde yolumuz asfaltlandı. Yapılan yollarımızın ikinci kat asfaltları da yapıldı. Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

İlçe genelinde yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür eden AK Parti Yazıhan İlçe Başkanı Veysel Ateş, Kömüşhan mahallesinde yapılan çalışmalarla yolların yenilendiğini, bu anlamda gerek Yazıhan adına gerekse şahsı adına Başkan Gürkan’a teşekkür ettiğini ifade etti.

Asfalt ve yenileme çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, “Yazıhan ilçemizde ciddi çalışmalar yaptık. Sadece Büyükşehir Belediyemizin uhdesinde olan yollarda değil Yazıhan Belediyesinin uhdesinde olan yolları da birlikte yapıyoruz. Yazıhan’da üç grup yolumuzu asfaltlamıştık ve tekrardan yollarımızın genişletme çalışmasını da yaptık. Malzemelerimizi çekiyoruz ve inşallah yirmi gün içerisinde asfaltlarını da tamamlayacağız. Yazıhan’da Büyükşehir Belediyemizin uhdesinde olan asfaltsız hiçbir yer kalmadı” ifadelerini kullandı.

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş ise, “Malatya geneli itibariyle çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Yazıhan ilçemizde Mısırdere kanalizasyon hattını tamamladık. Erecek içme suyu çalışmalarında sona yaklaştık. Şuanda Karasu’dan Yazıhan ilçemizin tamamının içme suyunu sağladığımız bir yerimiz var. Bu şebeke uzunluğu ve yapılışı itibariyle ilçede sorunlu bir hale gelmişti. Sonrasında bizim hazırladığımız projemizle Yazıhan Karasu projemizi ikinci bir ayrımını yaparak en azından Sinan bölgesindeki alt kottaki mahallelerimizin tamamını ayırıyoruz. Yazıhan ilçemizin en az 70 senelik su ile ilgili problemi olmaması için projemiz hazır. Epreme bölgemizde olan çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Yazıhan ilçemizde ayrıca yaptığımız çalışmaların yanı sıra bu yıl içerisinde 15 milyon 200 bin değerinde yapacağımız çalışmamızın da ihalesini yapacağız. Yazıhan ilçemiz için yaptığımız çalışmalarımızla birlikte inşallah 2022 yılında çalışmalarımızı tamamlayacağız” açıklamasında bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, “ Kömüşhan Yazıhan arasındaki ulaşım aksı 21 km’lik bir yoldu. Daha sonrasında yapılan çalışmalarla yol 10 km’nin altına düştü. Başkanımız yollarımızın düzenlemesini, bakımını, ikinci kat asfaltlarını ve merkezde de ciddi çalışmaları yaptı. Şuan mahallelerimizdeki büyük sıkıntılarımızı çözdük. Asfalt çalışmalarımızın yanında kilit taşı çalışmalarını da yapıyoruz. Durucasu ve Kömüşhan bölgesinde 20 km yolda ikinci kat asfalt çalışması tamamlandı. Yine Ambarcık, Gövük, Boyaca, Böğürtlen, Epreme ve Çivril mahallelerimiz olmak üzere 70 km’nin üzerinde ikinci kat asfalt çalışmaları yapılıyor. Ayrıca Boztepe ve Koşar aksında gurup yolunda sathi kaplama çalışmaları devam ediyor. Erecek bölgemizde var olan yolun genişletmesi ve bakım onarımı yapıldı. Şuanda yolumuzda serme sıkıştırma çalışmaları yapılıyor. Yapılan çalışmalarla Yazıhan’da yol anlamında fazla sıkıntımız kalmayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte uyumlu çalışıyoruz ve koordinasyonlu bir şekilde hizmetlerimizi Yazıhan’a getiriyoruz. Büyükşehir Belediyemizin yaptığı çalışmalar Yazıhan’ın önemli bir bölümünü oluşturuyor. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Malatya’da kırk senedir sorun olarak konuşulan hiçbir meselenin kalmadığını ve hepsine neşter vurulduğunu dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Kömüşhan mahallemizde bizleri sıcak karşılayan mahalle sakinlerimize çok teşekkür ediyorum. Bizim görevimiz hizmet etmektir. Halka hizmet etmek hakka hizmet etmektir desturu içerisinde çalışıyoruz. İki yıl içerisinde göreve geldiğimizde Malatya’da asfaltsız, susuz, kanalizasyonsuz ve atık suların akarsulara karıştığı hiçbir yer kalmayacak dedik. Allah’a şükürler olsun ki bizleri hemşerilerimize karşı mahcup etmedi. Malatya’da kırk senedir sorun olarak konuşulan hiçbir mesele kalmadı. Bütün temel sorunların hepsine neşter vurduk. Sayın Cumhurbaşkanımız Malatya’mıza özel önem veriyor. Malatya’nın Türkiye’de ayrı bir yeri var. Biz Malatya’yı tarif ederken; insanlık medeniyetinin başladığı, Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehri olarak tarif ediyoruz. İnsanlık medeniyetinin başladığını dünya milletler camiası da tescil etti. Atalarımız nasıl ki Malatya’da medeniyet destanı, kahramanlık destanı, ilim irfan destanları yazdılarsa bizlerde ekip arkadaşlarımızla birlikte hizmet destanları yazıyoruz. Malatya’nın toplam hizmetlerinin en az beş katı şuanda yapılıyor.

Birlik beraberlik olursa orada bereket olur. Malatya’da Büyükşehir Belediyesine ait asfaltsız hiçbir yer bırakmadık. Eksik kalan yerlerimizde mevsim sonuna kadar bitecek. Arıtma tesisleri her tarafa ihale edildi. Çöp aktarma istasyonları ihale edildi. Meydan düzenlemeleri, alt ve üst yapı, çevre düzenlemeleri ve yeşil alanlar olsun Malatya merkezde ve 12 bin 300 km2 alanda yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Kömüşhan mahallemize de yüzümüzün akıyla geldik. Başkanlarımız yapılanları söylediler. Yaptığımız hizmetler en zor zamanlarda yapılıyor. Depremin, pandeminin ve ekonomik sıkıntıların olduğu bir dönemde bu hizmetler yapılıyor. Allah yolumuzu aydınlık etsin. İnşallah daha güzel hizmetleri el ele vererek yapacağız. Aranızda birlik, beraberlik ve tesanüt duygusu olunca yapılan iş bereketli olur. Ayrıca ülkemiz yangın ve sel afetiyle mücadele ediyor. Yangınlarla mücadelede hayatını kaybeden bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Karadeniz bölgesinde sel afetinden dolayı hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun. Yaptığımız çalışmaların Yazıhan ilçemize ve Kömüşhan mahallemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise, “Türkiye bir yangın yerinden geçiyor. Bir yandan ciğerlerimiz yanıyor, bir yandan hastalıkla mücadele ediyoruz, bir yandan sel afetiyle mücadele ediyoruz. Bu süreç içerisinde de hep vatandaşımızın yanında AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bütün Türkiye’de 700 milyona yakın esnafımıza destek verdik. Bütçenin %1’ine yakın bir miktarda çiftçimize destek verdik. Yeterli mi elbette yeterli değil. Örneğin Malatya için kayısı bilindiği gibi çok çok önemli. Kayısıda lisanslı depoları yaptık ve bu anlamıyla TMO’ya da alımlar yaptırdık. Allah’a hamd olsun kayısı üreticisi oluşan fiyatlardan memnun. İnşallah bu önümüzdeki senelerde çok daha iyi yerlere gidecek bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Biz dün olduğu gibi bugünde çiftçimizin yanındayız. Yazıhan ilçemize Hayvan OSB ve Seracılık OSB’yi yapıyoruz. Bunları Yazıhan için Yazıhan çiftçisi için yapıyoruz. Boztepe Barajı AK Parti’den önce başlamıştı ama biz hızlandırdık ve sulamaya açtık, bugün Yazıhan çiftçisi bundan memnun, Yazıhanlı bundan kazanıyor, Malatya kazanıyor, Türkiye kazanıyor. Pancar üretimi ve üretimdeki çeşitliliğiyle sağ olsun başkanlarımız destekliyor. Başkanlarımız çiftçinin yanında, üreticinin yanında. Boztepe Barajı sulamaya açılmasaydı 30 sene önceki Yazıhan’ın kaderi susuz tarımla yine devam edecekti. İnşallah yakında geri kalan kısmında ihalesini yapacağız. İnşallah bunu da yaptığımızda Yazıhan’ın çok büyük bir bölümünü sulama altına almış olacağız. Bunlar miktar olarak baktığınızda 100 milyarlarla ifade edilen yatırımlar. Bunlar Yazıhan’ın daha yaşanılabilir bir hal alması demektir” açıklamalarında bulundu.

Bunları da Okuyabilirsin.

Kemal Sunal, memleketi Malatya’da anılacak.

Malatya’nın değeri ünlü oyuncu merhum Kemal Sunal, memleketi Malatya’da anılacak. Yapılacak anma etikliği için konuşan Altın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.