Yeşilyurt’ta KADES Semineri Düzenlendi

Yeşilyurt Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü KADES Büro Amirliği işbirliğiyle Kadına Destek Uygulaması (KADES) Semineri düzenlendi.

 

Kiltepe mahallesinde hizmete sunulan Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezinde düzenlenen seminere; Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi, Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri, İl Emniyet Müdürlüğü KADES Büro Yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ve mahalle sakinleri katıldı.

Seminerde, İl Emniyet Müdürlüğü KADES Büro Amirliği Komiser Yardımcısı Esra Arıkan tarafından; kadınların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya alınan Kadın Destek Uygulaması hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

Kadınlara yönelik her türlü şiddeti önlemek amacıyla bilgilendirme faaliyetlerinde bulunduklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Kadınlarımızın güvenliğini ön plana alan kanunlar ve uygulamalar hakkındaki bilgilendirme seminerimize destek veren İl Emniyet Müdürlüğümüz KADES Büro Amirliğine çok teşekkür ediyorum. Son yıllarda dünya genelinde kadınlarımıza yönelik şiddet ve baskı gibi kötü olayları büyük bir üzüntü ile takip ediyoruz. Ülkemizde yaşanan bu tür çirkin hadiselerin önüne geçmek için kamu ve kurumlar nezdinde ciddi bir mücadele yürütülüyor. Kadına yönelik risk ve tehdit unsuru oluşturabilecek durumların önüne geçebilmeyi ve acil durumlarda müdahale surelerinin kısaltılması için İçişleri Bakanlığımız kontrolünde KADES diye çok güzel bir uygulama başlatıldı. Bugün ki seminerimizde bu uygulamanın tüm detayları alanında uzman polis arkadaşlarımız tarafından kadınlarımıza anlatıldı. Teknolojinin hızla geliştiği günümüz dünyasında sosyal medya hesapları ve sanal dünya üzerinden şiddeti teşvik eden yayınların ve paylaşımların çoğalması özellikle kadınlarımıza yönelik şiddet ve taciz gibi kötü eylemlerin artmasına vesile olmaktadır. Yaşanılan çirkin olayların önüne geçmek içinde kanun ve uygulamaların yanı sıra toplumsal bilinci üst seviyeye çıkartacak eğitim faaliyetleri büyük önem taşımaktadır. Devletimizin bu noktada başlattığı çalışmalara bizlerde sonuna kadar destek veriyoruz. Bu tür çirkin ve kötü olayları kalıcı ve köklü çözümlerle hayatımızdan tamamen çıkarmak içinde öncelikle aile bütünlüğünün korunması ve aile bireyleri arasındaki iletişimin güçlendirilmesine yönelik eğitim hizmetleri büyük önem taşımaktadır.  Çünkü bireysel ya da toplumsal anlamda yaşanılan sorunların çözümü eğitimdir. Şiddet, baskı ve taciz gibi bizim inanç ve kültürel değerlerimizde asla yeri olmayan kavramları ortadan kaldırmak içinde birlikte hareket etmeliyiz.” dedi.

Bunları da Okuyabilirsin.

Kemal Sunal, memleketi Malatya’da anılacak.

Malatya’nın değeri ünlü oyuncu merhum Kemal Sunal, memleketi Malatya’da anılacak. Yapılacak anma etikliği için konuşan Altın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.