YILMAZ: FABRİKA ŞEKERİ BAKKALLARA DAĞITILMALI

İYİ parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz, Türk Şeker Malatya Fabrikasında üretilen şekerin bakkal esnafı ve imalatlarında Şeker kullanan üreticilere bizzat satılmasını beklediklerini söyledi.

 

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan İyi Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz şu görüşlere yer verdi:
” Hükumetin uyguladığı yanlış tarım politikaları ülkeyi getirdiği noktayı görüyoruz. Pancara ve tütüne kota koymakla başlayan yanış uygulamadan dersler çıkarmamız gerekirken, bir de siyasetçilerin rant girişimine şahit oluyoruz. Türk Şeker Fabrikalarının kurmuş olduğu şirket, doğrudan Şeker satmak yerine, bizzat milletvekili yada yakınlarına bayilik vermek sureti ile esnafımızı üreticilerimizin mağdur etmektedir. Halkımız ucuz ve güvenli gıdaya ulaşmak için yoğun bir çaba gösterirken, bir milletvekilinin ortak olduğu şirkete tek bayilik vermesinin iyi niyetle bağdaşır bir yanı bulunmamaktadır. Derhal bakkal esnafına ve imalatında Şeker kullanan firmalara doğrudan satış yapılmalıdır. İYİ parti olarak bu işin takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyorum. İsmi geçen milletvekilini de halktan özür dilemesini bekliyoruz.
40-50 kuruş daha ucuza ekmek almak için, yağmurda çamurda saatlerce bekleyen vatandaşlarımıza, daha ucuz  Şeker satışı için, konuyu her platformda dile getireceğiz “

 

Bunları da Okuyabilirsin.

İLAN VE REKLAM VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.