Zamlar Vatandaşları Dayanılmaz Hale Getirmiştir

DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur GÜNEŞ “Elektrik, doğalgaz ve akaryakıttaki son dönem fahiş fiyat artışları da tüm bunların tuzu biberi olmuş ve özellikle dar gelirli vatandaşlarımız açısından durum dayanılmaz hale gelmiştir” dedi.

 

DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur GÜNEŞ, partililerle birlikte Soykan meydanında zamları protesto etti. İl Başkanı Onur Güneş burada yaprığı konuşmada “Ülkemizde, son yıllarda başta ekonomi yönetimi olmak üzere hemen her alanda derin bir krizle karşı karşıyayız. İktidarın hukuk, demokrasi ve özgürlüklerden uzaklaşmasının sonucu olarak ortaya çıkan bu çoklu krizler yetmiyormuş gibi bir de son dönemlerde iktidar tarafından ardı ardına yapılan fahiş zamlar hem hemşerilerimizin, hem de tüm vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyice zorlaştırmış ve dayanma gücümüzü çoktan aşmıştır.  Çalışanlara ve emeklilere yapılan maaş zamlarının gerçek enflasyon değil de TÜİK’in makyajlı enflasyonu baz alınarak yapılmış olması, vatandaşlarımızın geliri ile gideri arasında uçurum oluşturmaya başlamıştır. Elektrik, doğalgaz ve akaryakıttaki son dönem fahiş fiyat artışları da tüm bunların tuzu biberi olmuş ve özellikle dar gelirli vatandaşlarımız açısından durum dayanılmaz hale gelmiştir.” diye konuştu.

DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur GÜNEŞ şunları söyledi:

Toplum gerçeklerinden kopmuş olan iktidar, maalesef çarşıda, pazarda, sosyal yaşamda bizlerin ne zorluklar yaşadığından bihaberdir. Memur, işçi, emekli, çiftçi, esnaf tüm vatandaşlarımız bu ağır yükün altında ezilmektedir. Çiftçimiz traktörüne mazot, tarlasına gübre, hayvanına yem alamaz duruma düşürülmüştür. Bunun sonucu olarak birçok insanımız sabahın erken saatlerinde ucuz ekmek kuyruklarına girmek ve pazar atıklarından meyve sebze toplamak zorunda kalmaktadır. Adeta mutfağımıza yangın düşmüş durumdadır.

Yaşanan çoklu krizler, fahiş zamlar ve dayanılmaz hale gelen hayat pahalılığı insanımızı her geçen gün daha çok yoksullaştırmakta, faturalarını ödeyemez hale getirmekte ve bunun sonucu olarakelektrik, doğalgaz ve su kesilmelerine maruz kalmaktadır. Diğer taraftan ekonomik yetersizlikler vatandaşlarımızı kalitesiz kömür ve atık plastik gibi maddeleri yakmaya yöneltmekte bu ise ciddi sağlık ve çevre sorunlarına yol açmaktadır.  Tüm bu sorunların kalıcı çözümü, ülkemizin bir an önce hukuk, demokrasi ve kurallı yönetime geçirilmesiyle mümkündür. Ancak bunun yanı sıra acil alınması gereken tedbirler de vardır.

Bu kapsamda temel ihtiyaç maddelerindeki ÖTV ve KDV en azından kriz atlatılıncaya kadar derhal kaldırılmalıdır. Temel ihtiyaç maddeleri sadece gıda maddeleri ile sınırlı tutulmamalı eğitim, ulaşım ve günlük enerji tüketimi de temel ihtiyaç olarak kabul edilmelidir. Elektrik doğalgaz ve akaryakıtta uygulanan fahiş zamlar bir an önce geri çekilmelidir. Hukuk, demokrasi ve özgürlüklerden kopan ve yasaklardan beslenen bu iktidarın maalesef ülkemize vereceği hiçbir şey kalmamıştır. Zira iktidar hukuk ve demokrasiye dönmemekte kararlıdır. Oysa bunlar olmadan güven olmaz, güven olmadan yatırım olmaz, yatırım olmadan istihdam olmaz. Yatırım ve istihdam olmayınca da bugün olduğu gibi işsizlik, yoksulluk, enflasyon ve hayat pahalılığı olur.

Bu yüzden bu saatten sonra mevcut iktidarın ülkeye yapacağı en iyi hizmet mümkün olan en kısa zamanda sandığı milletin önüne getirmek ve ülkemizin yeniden hukuk, demokrasi ve refahla buluşmasının önünü açmak olacaktır.”

Bunları da Okuyabilirsin.

kayisi senliklerini duzenleyenler onur konugu olacak

Malatya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.